Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ciężarówki dla dzieci

( ilość produktów: 32 )

Dlaczego ciężarówka zabawka jest ważna dla rozwoju dzieci?

Zabawa w pojazdy budowlane i ciężarówki zaczyna się u maluchów we wczesnym wieku i dziecko potrafi być zafascynowane aż do lat młodzieńczych.

Jak to jest, że ciężarówki zabawki mogą uchwycić uwagę maluchów i trzymać ją przez długie lata? Młodsze dzieci zazwyczaj są skupione na takich rzeczach jak sygnały dźwiękowe.

Ciężarówka dla dzieci i inne pojazdy to idealny przepis na naukę przez zabawki. Dziecko może się zarówno bawić na świeżym powietrzu jak i w przestrzeni zamkniętej w domu. Maluchy w młodym wieku wchodzą w świat transportu, poznają znaki drogowe i zaczynają je rozróżniać co wpływa bardzo korzystnie na ich rozwój.

Ciężarówka dla dzieci - rozwijanie umiejętności motorycznych u dziecka

Zabawa w ciężarówki lub inne zabawki pojazdy budują drobne umiejętności motoryczne dziecka. Te zabawki rozwijają koordynację i zręczność w obu rękach, gdy dzieci podnoszą, przenoszą, rzucają, pchają samochody zabawki wokół.

Drobne umiejętności motoryczne są bardzo ważne. Opierają się one na sobie nawzajem, więc chwytanie i przenoszenie zabawkowych ciężarówek umożliwia łatwiejszą naukę potrzebnych zdolności manualnych w starszym wieku.

Dzieci uwielbiają pojazdy budowlane, szczególnie na świeżym powietrzu

Dzieci uczą się poprzez zabawę, właśnie ta nauka oparta o zabawę buduje ich zrozumienie i postrzeganie świata. Bawiąc się w auta uczą się o przyczynie i skutku. Poznają, że możliwe jest złożenie całości z pojedynczych części w tym przypadku ciężarówki zabawki.

Pojazd ciężarówka - idealna zabawka dla młodych miłośników transportu

Zabawa w ciężarówki pozwala dzieciom choć raz zasiąść na miejscu kierowcy. Dzieci uwielbiają mieć kontrolę nad swoim otoczeniem, pomimo tego, że od zasiadania za kierownicą dzielą je lata, to bawiąc się w zabawy ciężarówkami lub innymi pojazdami mogą zacząć korzystać z własnej woli i poczuć się jak prawdziwy kierowca ciężarówki.

W naszym sklepie znajdziesz pojazdy typu wywrotka z naczepą, traktory, zwykłe wywrotki oraz masę ciężarówek.

pixel