Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ZABAWKI NA WAKACJE – CO ZABRAĆ NA WYJAZD?

2020-08-10
ZABAWKI NA WAKACJE – CO ZABRAĆ NA WYJAZD?

ZABAWKI NA WAKACJE – CO ZABRAĆ NA WYJAZD?

Dzieciaki uwielbiają wakacje, bo to czas nieskrępowanej zabawy. Spotkania z kolegami, gry i ruch na świeżym powietrzu zajmują letnie dni naszych dzieci. Gdy wybieramy się z rodziną na wakacyjny wyjazd, bierzemy pod uwagę aktywności, które spodobają się naszym pociechom. Warto też zaplanować, jakie zabawki spakujemy na wyjazd wakacyjny. Maluchy zwykle chcą zabrać jak najwięcej swoich ulubionych rzeczy ale przecież nie chodzi o ilość tylko o jakość. Jakie zabawki zapewnią dzieciom najfajniej spędzony wakacyjny czas?

ZABAWKI W BAGAŻU PODRÓŻNYM

Rodzinny wyjazd wakacyjny wymaga zaplanowania, jak dzieciaki mogą spędzać czas nie nudząc się i robiąc coś ciekawego. Wycieczki, centra zabaw i nauki czy inne zorganizowane formy zajęć to na pewno dobry pomysł, ale nie zapełnią całego letniego wyjazdu. Dobrze jest zabrać takie zabawki, które pozwolą na dłuższą zabawę i jednocześnie będą rozwijające dla młodego człowieka. Dzieci na pewno będą chciały spakować swoje ukochane maskotki, lalki czy książeczki i oczywiście musimy znaleźć na nie miejsce w bagażu. Ale przygotujmy także dla naszej pociechy coś ekstra, co ją zafascynuje i pozwoli spędzić wspaniały czas na zabawie.

ZABAWA POJAZDAMI RC

Sprawdzoną propozycją będą na przykład pojazdy zdalnie sterowane. Najmłodsi ucieszą się ze zdalnie sterowanych koparek, którymi można bawić się na dworze. Prosty w obsłudze pilot pozwoli naszemu dziecku ćwiczyć orientację w przestrzeni i koordynację ruchów manualnych. Zabawa zdalnie sterowaną koparką, dźwigiem czy ciągnikiem zainteresuje też rodzeństwo czy kolegów naszej pociechy i zapewni świetnie spędzony czas.

Starsze dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania motoryzacją dzięki autkom RC. Jeżeli podczas wyjazdu na dłuższy czas zakwaterujemy się w hotelu czy domku letniskowym, możemy zabrać na wyjazd nawet klocki konstrukcyjne typu Technic. Wtedy jedna zabawka zapewni dzieciom dwa etapy zabawy. Deszczowy dzień, gdy rodzina zostaje pod dachem, można wykorzystać na budowę z klocków zdalnie sterowanego auta wyścigowego, samochodu policyjnego lub wozu strażackiego. Gdy pogoda się poprawi, dzieci z satysfakcją mogą wypróbować możliwości zabawki na otwartym terenie i po różnych powierzchniach jazdy.

SZALEŃSTWA W PRZESTWORZACH

Zabawa podczas wyjazdu wakacyjnego może wznieść się o poziom wyżej dzięki zdalnie sterowanym samolotom. Samoloty z pianki EPP, lekkie i bezpieczne, są wprost stworzone do letnich aktywności na świeżym powietrzu. Na rynku dostępne są różne modele samolotów wzorowanych na prawdziwych statkach powietrznych, od szybowców i myśliwców po pasażerskie jumbo-jety. Piankowy samolot RC jest lżejszy od drona i zajmuje mniej miejsca w bagażu. Przy pomocy osoby dorosłej i nabraniu wprawy dzieci w wieku wczesnoszkolnym spokojnie radzą sobie ze zdalnym sterowaniem.

PORZĄDEK NIE WYKLUCZA KREATYWNOŚCI

Czasem wahamy się, czy zabierać na wyjazd wakacyjny zabawki złożone z wielu elementów, takich jak puzzle czy klocki, w obawie, że szybko się pogubią w letnim rozgardiaszu. Warto wybierać dziecku takie kreatywne zabawki, które są zapakowane w bezpieczne, dobrze zamykane pudełko, kuferek czy teczkę. Wtedy jest większa szansa utrzymania porządku a nasze dziecko w deszczowy dzień będzie mogło korzystać z zestawu kredek, układać koraliki do prasowania lub koraliki wodne i tworzyć dzieła zainspirowane wakacyjnymi przygodami.
pixel