Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Samoloty zdalnie sterowane, czyli zabawa na świeżym powietrzu

2020-07-07

SAMOLOTY ZDALNIE STEROWANE

Gdy myślimy o odlotowych zabawkach, od razu możemy wymienić samoloty zdalnie sterowane. O ile elektroniczne sterowanie pojazdami kołowymi daje możliwość poruszania się we wskazanym kierunku na powierzchni poziomej, to samoloty zdalnie sterowane mają prawie nieograniczoną zdolność wykonywania akrobacji w powietrzu. Lekka konstrukcja z pianki EPP pozwala na bezpieczną zabawę i kontrolowanie kierunku lotu za pomocą prostego pilota.

GOTOWI DO STARTU

Kto z nas w dzieciństwie nie zadzierał głowy obserwując przelatujące gdzieś wysoko samoloty. Niektórzy marzyli nie tylko o lataniu ale i o znalezieniu się w fotelu pilota. Samoloty zdalnie sterowane pozwalają poznać smak tych przeżyć. Na początek przygody z lataniem najlepiej się sprawdzi prosty model PIPER RC. To niewielki samolot z pianki EPP, którym steruje się dosyć intuicyjnie za pomocą pilota.

Polscy miłośnicy lotnictwa na pewno docenią model szybowca Cessna RC. Zdalnie sterowany model Cesssny 182 jest lekki i zwinny. Producent dedykuje zabawkę osobom powyżej 14 roku życia i należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Ale przy małej pomocy osoby dorosłej nawet młodsze dziecko poradzi sobie z pilotażem.

SZTUKA LATANIA

Tak jak lotnictwo obejmuje wiele typów samolotów, tak i na rynku zabawek zdalnie sterowanych mamy różne rodzaje modeli samolotów.

Gdy opanujemy umiejętność sterowania, możemy wzbogacać swoją kolekcję modeli samolotów z pianki EPP. Duże wrażenie jako prezent może zrobić na przykład model odrzutowca SU-35, którego charakterystyczną sylwetkę kojarzymy z filmów i programów dokumentalnych. Samolot jest lekki, bardzo zwrotny i może wznieść się w powietrze na 20 min przy jednym ładowaniu.

Jeżeli kogoś bardziej fascynują duże samoloty osobowe, to proponujemy przyjrzeć się zdalnie sterowanemu modelowi wzorowanemu na słynnym Jumbo-Jet AIRCAR380. Ten piankowy samolot jest większy niż wyżej wymieniane modele i wymaga nieco większych umiejętności obsługi. Ale ma stabilną konstrukcję i jest bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki pilotowi lot tego modelu Airbusa możemy kontrolować na odległość 150 m, co daje dużą swobodę zabawy. Warto wypróbować również samolot pasażerski Air-819.

MISTRZOWSKIE OKO

Zdalnie sterowane samoloty z pianki EPP pozwalają na emocjonujące chwile spędzone na świeżym powietrzu. Nie potrzeba żadnej licencji i możemy wejść w rolę pilota. Dzięki zabawie młody człowiek ćwiczy koordynację ręka-oko oraz wyobraźnię przestrzenną. Modele samolotów wykonane z pianki EPP są bezpieczniejsze od dronów i mniej narażone na uszkodzenia. Istnieją na rynku także modele wyposażone w światła LED, jak np. model myśliwca SU-35. Zdalnie sterowane samoloty wymagają dobrej pogody i zachowania zdrowego rozsądku ale w zamian zapewniają godziny odlotowej zabawy.

Polecane

pixel