Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PORÓWNANIE KORALIKÓW DO PRASOWANIA I WODNYCH

2019-05-17

PORÓWNANIE KORALIKÓW DO PRASOWANIA I WODNYCH

Koraliki to coraz popularniejsza forma kreatywnej zabawy. Na rynku możemy znaleźć koraliki w formie do prasowania oraz wodne. Często problemem jest odnalezienie różnic między tymi dwoma rodzajami. W naszym artykule rozwiejemy wszystkie wasze wątpliwości dotyczące samych koralików, aplikatorów, podkładek i sposobu utrwalania ułożonych wzorów.

KORALIKI
Najbardziej zauważalną różnicą między koralikami wodnymi i do prasowania jest kształt. Jak widać na poniższym Zdjęciu koraliki do prasowania mają kształt pustego w środku walca, natomiast koraliki wodne są w formie malutkich kuleczek. Różnica dotyczy także składu obu produktów, a jest to związane ze sposobem w jaki dane koraliki łączy się ze sobą. Koraliki do prasowania wykonane są z plastiku, który podczas rozgrzewania delikatnie topi się co powoduje połączenie koralików w całość. Wodne koraliki natomiast to żelowe kulki, które po połączeniu z wodą sklejają się.
Na naszej stronie możecie wybierać z mniejszych i większych zestawów koralików o różnych motywach i w różnych kolorach, na pewno znajdziesz coś dla siebie lub dla swojego dziecka:

PODKŁADKI
Podkładki, na których układamy koraliki do prasowania posiadają wypustki, na które nakładamy koraliki. Do koralików wodnych wykorzystujemy podkładki z małymi dołkami, w których zatrzymują się koraliki.

Jeszcze bardziej uprzyjemnią i ułatwią układanie koralików przeznaczone do tego aplikatory.
Pęsetą – do koralików do prasowania pomaga nam wygodnie chwytać koraliki i układać na wypustkach podkładki. Aplikator do koralików wodnych wypełniamy koralikami w takim kolorze jakiego potrzebujemy i upuszczamy je prosto na podkładkę przyciskając guziczek na aplikatorze.

W każdej chwili do zestawów można dokupić osobno podkładki w różnych kształtach, również dostępne na naszej stronie. :)

SPOSOBY UTRWALANIA
Ułożone wzory z koralików możemy utrwalić, aby pozostały z nami na dłużej i stały się ozdobą, prezentem czy innym gadżetem.
Do koralików do prasowania będziemy potrzebowali, jak sama nazwa wskazuje, żelazka oraz papieru do pieczenia (pergaminu). Papier kładziemy na ułożony wzór i delikatnie zaprasowujemy go żelazkiem. Nie można tego zrobić zbyt mocno, aby nie uszkodzić wypustek na podkładce.
Do koralików wodnych wystarczy nam woda i aplikator do spryskania wzoru. Ułożone koraliki obficie spryskujemy wodą i odstawiamy do wysuszenia. Czynność można powtórzyć, aby mieć pewność, że koraliki się połączą.Mamy nadzieję, że ten post ułatwił wam decyzję, które koraliki wybrać i będzie pomocny przed rozpoczęciem zabawy. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą, dostępną na naszej stronie. Oprócz popularnych marek Pyssla, Hyma czy Iron Beads, posiadamy autorskie zestawy marki La Manuli, przygotowane z myślą o naszych najmłodszych klientach. :)

koraliki do prasowania dostępne są tu -> https://flytoy.pl/pol_m_Koraliki_Do-prasowania-805.html
koraliki wodne dostępne są tu -> https://flytoy.pl/pol_m_Koraliki_Wodne-804.html

Pokażcie nam jak spędzacie czas z koralikami i ułożone przez was dzieła! Oznaczajcie swoje zdjęcia z koralikami na Instagramie hasztagami #lamanuli #flytoy

Zapraszamy również na naszego Facebooka, gdzie znajdziecie nowości i inspiracje. :)
www.facebook.com/lamanuli

pixel