Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odlotowe szaleństwo, czyli ranking zdalnie sterowanych piankowych samolotów

2022-02-16
Odlotowe szaleństwo, czyli ranking zdalnie sterowanych piankowych samolotów

Odkryj odlotową zabawę!

Świetna zabawa na świeżym powietrzu, a przy tym spełnianie dziecięcych marzeń? Nic prostszego! Zdalnie sterowane samoloty piankowe dostarczą wielu wrażeń, zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Dziecinnie prosta obsługa, lekkość i wygoda w użytkowaniu, to tylko część zalet zdalnie sterowanych, piankowych samolotów. Poniżej przedstawiamy ranking 3 topowych produktów z tej kategorii.

Piankowy Samolot RC FX-801 Cessna 182

Intuicyjny w obsłudze produkt, z którego obsługą spokojnie poradzi sobie dziecko pod bacznym okiem rodzica. Sam montaż również nie powinien przysporzyć problemów, wystarczy wkręcić 3 śrubki i gotowe! Można cieszyć się lataniem. Samolot jest wzorowany na górnopłacie Cessna 182. Został wykonany z pianki modelarskiej EPP, która przypomina styropian, lecz jest bardziej elastyczna i przyjazna w dotyku. Rozmiar produktu to 38,5 x 31 x 7 cm, czas jego ładowania to ok. 40 minut, natomiast czas lotu to ok. 15 minut. Maksymalny zasięg wynosi aż do 100 metrów. Samolot jest bardzo lekki, waży ok. 35 gram.

Piankowy Samolot RC FX-803 Piper J-3

Model przeznaczony dla początkujących oraz średnio zaawansowanych miłośników latania. Wzorowany jest na amerykański lekkim samolocie Piper J-3. Tak samo jak model wyżej, ten również został wykonany z pianki modelarskiej EPP, natomiast maksymalny zasięg wynosi aż do 150 metrów, a czas lotu to mniej więcej 12-15 minut. Czas ładowania wynosi ok. 30 minut, a jego wymiary to 26 x 33 cm. Samolot cechuje się lekkością, przy zachowaniu stabilności i zwinności.

Piankowy Myśliwiec RC FX-820

Myśliwiec również został wykonany z pianki modelarskiej EPP. Jest to nieco cięższy model, jego waga wynosi 65 gram. Posiada wbudowany 6-osiowy żyroskop. Jego zasięg wynosi aż do 150 metrów, natomiast czas lotu jest krótszy i wynosi ok. 8 minut. Czas ładowania to ok. 1 godzina. Niewątpliwie wyróżnia go to, że posiada 3 koła do lądowania, co zapewnia większą stabilność.

Co nas wyróżnia?

Niewątpliwie to, że sami testujemy oferowane produkty. Przedstawione modele przebadaliśmy wspólnie z droższymi egzemplarzami i wyciągnęliśmy na tej podstawie wnioski. Byliśmy bardzo zaskoczeni rezultatem, ponieważ właśnie najwięcej przyjemności podczas latania sprawiały samoloty w najbardziej podstawowych wersjach. Największym hitem okazał się Piper J-3, którego dzieci pokochały od razu po pierwszym locie. Naszym zdaniem, jeśli szukasz ciekawego prezentu lub po prostu chcesz kupić samolot, by mieć frajdę z zabawy sterowanymi samolotami, nie warto przepłacać większych sum. Gorąco zachęcamy do rozważenia modeli z niższych pułapów cenowych.

Polecane

pixel