Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Modele kolejowe jakich marek warto zakupić

2018-08-17

Modelarstwo to hobby, które w pewnym sensie przybliża człowieka do danej dziedziny gospodarki - najczęściej lotnictwa i kolejnictwa. Dzięki zabawie kultowymi elementami i możliwości tworzenia własnej sieci kolei można dowiedzieć się dużo o budowie danych sprzętów, maszyn i urządzeń. Modelarstwo jest zatem zajęciem, którymi zajmować się mogą nie tylko dzieci, ale również dorośli z pasją do kolejnictwa. Dzięki dużej dostępności różnych modeli kolejowych każdy może rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem. Jednak przed tym warto jest zapoznać się z najbardziej polecanymi i jednocześnie najpopularniejszymi modelami kolejowymi na rynku, które wybierane są przez wiele osób.

Jako że początki modelarstwa kolejowego sięgają XIX wieku od tego czasu w różnego rodzaju sklepach pojawiły się zupełnie inne, ciekawsze i bardziej dopracowane modele służące do zabawy. W związku z tym na rynku zaczęła wzrastać konkurencja, co zmotywowało producentów do tworzenia lepszych modeli. Obecnie istnieją dwie najsławniejsze marki produkujące modele kolei. Są to dobrze znane firmy Piko i Roco. Obydwie specjalizują się w profesjonalnym odwzorowywaniu słynnych pociągów i lokomotyw oraz tworzeniu zupełnie nowych, świeżych rozwiązań.


Modele kolejowe piko i modele kolejowe roco to elementy, które charakteryzują się intensywną kolorystyką i precyzją wykonania każdego szczegółu - od lamp, po kabinę maszynisty, a nawet elementy tła. W tym przypadku na szczególne uznanie zasługują modele piko h0, które cechują się idealnym odwzorowaniem rzeczywistości i prawdziwych elementów. Pod względem wyglądu również modele piko mają więcej do zaoferowania, ponieważ są nieznacznie bardziej kolorowe niż modele roco, jednak oba prezentują się równie spektakularnie. Aktualnie jednym z bardziej znanych elementów kolei jest lokomotywa elektryczna ET22. Jej podobieństwo do oryginału jest niezwykle duże, dlatego zachwyci to w szczególności osoby, które pasjonują polskie koleje państwowe. Dodatkową atrakcją w tym przypadku jest możliwość zainstalowania dekodera, przez których będzie wydobywać się głośny dźwięki modelu.

Podsumowując, zarówno modele pociągów piko jak i roco są kultowymi elementami wśród modelarstwa kolejowego. Obie marki tworzą produkty wysokiej jakości z niesamowitym oddaniem rzeczywistości, co dodatkowo wpływa na jakość zabawy dzieci i dorosłych. Obecnie na rynku dostępne są różne elementy, które mogą umilić korzystanie z kolei. Warto pamiętać, że im więcej lokomotyw, wagonów i elementów krajobrazu się posiada tym zabawa staje się o wiele lepsza.

pixel