Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klocki TECHNIC - sposób na nudę podczas kwarantanny.

2020-05-27

KLOCKI TECHNIC – ZABAWA I ĆWICZENIA

Rozwój małej motoryki u dziecka wymaga ciągłych ćwiczeń. Wiadomo, że najlepsze efekty przynosi nauka w formie zabawy. Sprawność rąk i palców doskonale ćwiczy układanie klocków konstrukcyjnych. A dzisiejszy wybór na rynku zabawek umożliwia kreatywną zabawę klockami nie tylko dla maluchów, ale i dla starszych dzieci. W dodatku nasza pociecha może rozwijać zdolności konstrukcyjne i umiejętność logicznego myślenia. 

MAŁY INŻYNIER W DZIECIĘCYM POKOJU

Zabawy doskonalące małą motorykę są bardzo ważne w rozwoju dziecka. Klocki konstrukcyjne to naturalny sposób na ćwiczenie sprawności palców i rąk oraz ogólny rozwój mózgu małego człowieka. Gdy dziecko opanuje mechanikę układania i łączenia klocków, warto zaproponować mu zabawki umożliwiające konstruowanie ruchomych pojazdów. Najlepiej zacząć od mniejszej ilości klocków. Wymarzonym prezentem dla chłopca może być np. koparka-robot. Zabawa w budowę pojazdu rozwija kreatywność i poprawia zdolności manualne. Klocki łączy się na podstawie instrukcji, jednak mały inżynier może szukać własnych rozwiązań i rozwijać u siebie pasję konstruktorską. Zabawa klockami konstrukcyjnymi wymaga czasu i zaangażowania ale satysfakcja z własnoręcznej budowy będzie bezcenna. Gdy dziecko opanuje zasady konstruowania, może przejść do bardziej skomplikowanych zestawów, np. pojazdów zdalnie sterowanych, które czynią zabawę jeszcze ciekawszą. Rozwijanie zdolności technicznych naszej pociechy może w przyszłości pomóc zdobyć przydatny i atrakcyjny zawód.

 

BYSTRY I KREATYWNY

Czujemy dumę i radość, gdy dzieci zaskakują nas swoimi zdolnościami. Podsuwając im edukacyjne zabawki, mamy wpływ na odkrycie ich talentu nie tylko w dziedzinie sprawności ruchowej i małej motoryki, ale i nauk ścisłych. Ciekawym kreatywnym prezentem dla starszych dzieci, które wykazują zainteresowanie techniką, będzie zestaw klocków do budowy edukacyjnego robota. Tworzenie tak złożonego projektu uczy młodego inżyniera samodzielnego myślenia i podstawowych zasad mechaniki. W pomoc przy budowie maszyny na pewno chętnie zaangażuje się tata lub starsze rodzeństwo, co pozwoli na wartościowe spędzanie wspólnego czasu. Zabawka zaopatrzona w pilota do zdalnego sterowania umożliwi dalszą zabawę i poznawanie funkcji robota. Jeżeli młody pasjonat będzie gotowy na kolejne wyzwania, można zaprezentować mu zestaw złożony z ponad 1000 elementów. Ciekawym wyborem będzie np. wóz straży pożarnej strzelający prawdziwą wodą. Klocki konstrukcyjne dają też pole do popisu fanom motoryzacji. Można zbudować z nich nawet oryginalny zdalnie sterowany model samochodu wyścigowego. Konstruowanie pojazdu ćwiczy cierpliwość i precyzję i zainteresuje na pewno także tatę młodego inżyniera. Zabawa gotowym modelem doskonali orientację przestrzenną i jest wspaniałym sposobem na spędzenie czasu również poza domem. Jeżeli młody pasjonat będzie gotowy na kolejne wyzwania, można zaprezentować mu zestaw złożony z ponad 1000 elementów. 

 

 

pixel